معرفی محصولات ضد حریق کافکو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

کافکو شناخته ترین برند مقاوم سازی سازه های فلزی در برابر حریق می باشد. که در منطقه خاور میانه به نام Promaspray P300 و Promaspray P400 (معادل کافکو 300 و کافکو 400) توسط کمپانی پرومت توزیع می گردد. لازم به ذکر است که این شرکت بعنوان نماینده پرومت در ایران، مانند سایر نمایندگی هایبرندهای خارجی، از ابتدای سال 1397 بعلت وجود تحریم ها و مسدود یودن راه انتقال بانکی ارز، امکان تامین این محصولات را نداشته است.

 در مقابل، موفق شده ایم نمایندگی دو نوع مواد ضد حریق شامل یک نوع مواد پاششی با نام Nafco MD (تولید شرکت ایرانی نفتاب) و رنگ منبسط شونده ضد حریق NAX-FP (محصول شرکت دانش بنیان نانو آکسون) را اخذ نماید. معهذا آشنایی با محصولات کافکو  این امکان را برای خریدار فراهم می کند تا نزدیکترین کیفیت موجود به محصولات کافکو را در بین محصولات داخلی تایید شده توسط آتش نشانی، انتخاب نماید.

مواد ضد حریق کافکو کدامند؟

مواد ضد حریق کافکو، گستره ای از محصولاتی است که برای محافظت سازه های فلزی در برابر حریق و بهبود عملکرد المانهای سازه در برابر حریق، تولید می گردند. مواد ضد حریق کافکو، طیف گسترده ای از سیستمهای محافظی است که، اثرات آتش سلولزی را بر تک ،تک المانهای سازه، و کل استراکچر، محدود نگاه می دارند.

آشنایی با مواد ضد حریق کافکو

در هنگام آتش سوزی، فعل و انفعالات شیمیایی رخ خواهند داد که باعث می گردند لایه محافظ، انیساط یافته و یک لایه عایق ایجاد گردد. این لایه عایق، به نوبه خود، از رسیدن دمای المان فلزی سازه به سطح بحرانی، جلوگیری می نماید.
سیستم های مقاوم در برابر آتش ، شامل اندودهای پاششی یا آستر کشی با ماله دستی، انواع چسبها/کی کوت ها ، تاپ کوت ها/ سیلرها و انواع آهن کشی و نگهدانده های مکانیکی زیر کار، می باشند.

کافکو 300 (CAFCO® 300): 
کافکو 300 ،پودر میکس شده از ورمیکولیت و گچ ساختمانی از پر کاربردترین مواد ضد حریق کافکو است که، برای استفاده در سطوح داخلی ساختمان ، در کارخانه بصورت کنترل شده مخلوط شده و بصورت دوغاب، روی سطح اسپری شده و یا در حالت خمیر، روی سطح، ماله کشی خواهد شد.

کافکو ماندولیت CP2 (Cafco MANDOLITE®) CP2:
کافکو ماندولیت CP2 ، پودر میکس شده از ورمیکولیت و سیمان پرتلند که برای استفاده در سطوح داخلی ساختمان ، در کارخانه بصورت کنترل شده مخلوط شده و بصورت دوغاب روی سطح آهن اسپری می شود.
این ماده ضد حریق، یک لایه پوشش یکنواخت ایجاد می کند که پایداری خوبی در برابر شوکهای ایجاد شده در آتش سوزی های شدید سلولزی از خود نشان می دهد. اعضای سازه های بتنی ، با مصرف کافکو ماندولیت CP2 ، بصورت ویژه در برابر ترکیدن سنگدانه های موجود در پوشش بتی روی میلگردها، محافظت خواهند شد.

کافکوفندولیت MII (Cafco FENDOLITE®) MII :
کافکوفندولیت MII نیز از مواد ضد حریق پاششی است. این ماده که بطور ویژه در برابر شوکهای ناشی از توسعه خیلی سریع حریق، مقاوم است، بصورت پودر میکس شده از ورمیکولیت و سیمان پرتلند ، در کارخانه بصورت کنترل شده تولید شده و بصورت دوغاب، روی سطح آهن اسپری می شود.
این ماده، یک لایه پوشش ضد حریق یکنواخت ایجاد می کند که پایداری خوبی در برابر شوکهای ایجاد شده در برابر انواع آتش سوزی ها ازخود نشان می دهد. اعضای سازه های بتنی ، با مصرف کافکو فندولیت MII ، بصورت ویژه در برابر ترکیدن سنگدانه های موجود در پوشش بتنی روی میلگردها، محافظت خواهند شد.

پروما اسپری T (PROMASPRAY®) T :
پروما اسپری T از مواد اسپری شوند حاوی پشم سنگ بوده که بعنوان محافظ ضد حریق بر روی عرشه های فولادی و بتنی به کار برده می شود. این ماده ضد حریق، متشکل از پشم سنگ و چسب خکیری غیر ارگانیک می باشد.
این محصول ضد حریق کافکو، توسط پیمانکاران متخصص و با استفاده از پمپ های ایرلس، مستقیما روی سطح زیر کار اسپری می شود. پروما اسپری T بطور ویژه برای محافظت از عرشه های بتنی و کامپوزیت، طراحی و ساخته شده است.

کافکو باند سیل (CAFCO® Bondseal):
کافکو باندسیل، یک محصول تک جزیی ساخته شده از کوپلیمر استات پلی وینیل است که بعنوان یک چسب/سیلر ، پیش از پاشش برخی از مواد ضد حریق کافکو / پرومات، استفاده می شود.کافکو باند سیل، با آب مخلوط شده و بر روی سطوح متخلخل یا نا سازگار، اسپری شده تا پیش از پاشش اندودهای ضد حریق کافکو / پرومات، یک سطح نفوذ ناپذیر ایجاد نماید.

کافکو PSK101 CAFCO®) PSK 101)
کافکو PSK101 ، یک چسب سنتتیک تک جزیی و چند منظوره است که بصورت امولسیون آب پایه ، و بعنوان سیلر یا کی کوت، که جزیی از سیستم انتگره ضد حریق کافکو فندولیت می باشد، به کار برده می شود. کافکو PSK101 مناسب برای استفاده در کارگاه ساخت و یا محل نصب اسکلت ، برای استفاده روی اعضای سازه فلزی و یا مقاطع بتنی و یا عرشه های فلزی، مناسب می باشد.

تاپ کوت کافکو 200 (CAFCO® Topcoat 200) :
تاپ کوت کافکو 200 یک محصول تک جزیی و پلیمر آکریلیک پایه آبی است که بعنوان یک تاپ کوت با قابلیت گذراندن بخار آب و چسبندگی عالی، بکار می رود. این محصول، می تواند اسپری شده، با ماله کشی گردد و یا با استفاده از ماله غلطکی، روی سطح اندود های ضد حریق ورمیکولیتی پایه سیمانی، قرارداده شود.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر