دودبند‌ها-آتش بندها

دودبند‌ها - آتش بندها

مبنای تفکر در روشهای نوین محافظت در برابر آتش، بر اصل جدا سازی بخش ها و فضاهای مستقل در یک ساختمان، استوار می باشد. هر ساختمان می باید بصورت مجموعه ای از فضاهای جدا از هم به نحوی طراحی شود که کف ها ، سقف ها و دیوارهای جداکننده این فضاها، یا از انتقال دود و آتش مابین فضاهای جداگانه جلوگیری کرده و یا آنرا کند سازند. تا زمانیکه از سیستم های آتش بند قابل اعتماد و دارای تاییدیه استفاده نگردد، تمام سقف ها، کف ها و دیوارهای جداکننده، استعداد ایجاد ریسک جدی انتقال دود و آتش از یک واحد به واحدهای مجاور را خواهند داشت.

سیستم های آتش بند، به نحوی طراحی می شوند که عملا دود بند هم خواهند بود. این امر کمک میکند تا ساکنین ساختمان بتوانند از راههای خروجی که دودبند شده اند خارج شده و شرایط مناسب برای اقدامات تیم های آتش نشان فراهم گردد.

درزگیرهای سیلیکون یا آکریلیک، برای درزبندی بازشوهای کوچک، با یا بدون عبور کاندوییت‌های تاسیساتی، ایده‌آل‌اند. این درزگیرها همچنین برای درزبندی اطراف لوله‌های فلزی، کابل‌ها، کاندوئیت‌ها و داکت‌هایی که از میان دیوارها یا کف‌ها عبور می‌کنند، بسیار مناسب‌اند. این نوع درزگیرها، در عین چسبندگی خوب به مصالح و پلاسترهای بنایی، بتن، انواع پانل‌ها و لوله‌ها و کابل‌ها، انعطاف لازم را برای ممکن‌کردن انبساط و انقباض حرارتی لوله‌ها، کابل‌ها، سینی کابل‌ها و داکت‌های عبوری از بازشو، فراهم می‌کند.

انواع متنوعی از دود بندها و آتش بندها توسط کمپانی پرومت تولید و عرضه می گردد. اقلام متنوعی از :

  • ماستیکهای پف کننده
  • غلافهای گلوی لوله های عبورکرده از بازشوها
  • نمدهای منبسط شونده و
  • ملات های دود بند کننده و آتش بند.


برای مشاهده و دانلود کاتالوگ و دیتا شیت، محصولات فایر استاپ پرومت را کلیک کنید.

 

 

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر