مقالات

سقف کاذب ضد حریق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فضاها و تنظیمات مختلف مستلزم استفاده از مواد سقف کاذب ضد حریق مختلف است. ما به شما می گوییم بعضی از این انواع سقف ضروری چیست و در کجا می توان از آنها استفاده کرد.

امروزه سقف کاذب که به عنوان سقف یا سقف معلق نیز شناخته می شود فراتر از رنگ سفید رفته است و به کانون خانه تبدیل شده است. مواد مختلف به ساخت سقف کاذب ضد حریق زیبا کمک می کند

ایمنی در برابر آتش سوزی در ساختمان ها با چند عامل تعیین می شود: مقررات وسایل فرار در صورت بروز آتش سوزی ، توانایی ساختمان در مقابل تأثیر آتش سوزی و به حداقل رساندن انتشار آتش و دود و تأمین وسایل دسترسی برای فعال کردن آتش نشانان و نجات و آتش سوزی.

استفاده از مواد محکم و مقاوم در برابر آتش ، برای معماران و دارندگان و به دلایل مناسب ، اهمیت بیشتری یافته است. این بدان معناست که تولید کنندگان برای برآورده کردن آن انتظارات مجبور به افزایش استانداردهای خود شده اند. یکی از مناطق با تنظیم دقیق ، مقاومت در برابر آتش است. استانداردهای آتش سوزی و اشتعال در آزمایش و ارزیابی ویژگی های احتراق ، سوزش یا احتراق مواد خاص نقش دارند. این استانداردهای آتش سوزی و اشتعال پذیری در ایجاد کدهای ساختمان ، سقف کاذب ضد حریق ، الزامات بیمه و سایر مقررات مربوط به آتش سوزی که حاوی استفاده از مصالح ساختمانی است ، مؤثر است.

هنگام ارزیابی مصالح ساختمانی برای ایمنی در برابر آتش ، عوامل بسیاری از جمله دمای احتراق ، سمیت دود و پخش شعله در نظر گرفته شده است. پخش شعله ، برای توصیف ویژگی های سوزش سطح مواد ساختمانی ، یکی از آزمایش شده ترین خواص آتش یک ماده است.

در حفاظت از آتش سوزی منفعل ، سقف به عنوان روکش به علاوه هر چارچوب پشتیبانی از جمله چوب لباسی ، فیکس و هر نوع عایق تعریف می شود. به طور کلی سقف ها یک عنصر ساختاری محسوب نمی شوند ، اما یک سطح نهایی که قسمت زیرین ساختار سقف یا کف یک طبقه فوق را پنهان می کند.

سقف ممکن است مستقیماً به عضو سازه متصل شود ، از آن معلق شود یا از خود پشتیبانی کند. وسعت یک سقف در حفاظت از آتش ، به محفظه افقی یک ساختمان یا یک محفظه خاص کمک می کند.

محفظه افقی بسیار مهم است زیرا از انتشار آتش و گازهای گرم از کف به کف دیگر جلوگیری می کند و به افراد حاضر در قسمت فوقانی ساختمان (که در صورت آتش سوزی خطرناک ترین است) فرصت می دهد تا افراد داخل ساختمان خارج شوند.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

آخرین مقالات

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 

 + اطلاعات بیشتر