مقالات

پرده دودبند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موانع آتش و پرده دودبند ما مانع از عبور دود یا شعله های آتش به درون محفظه یك هواگرد از ناحیه بار می شود. موانع در برابر فشارهای افتراقی مورد انتظار در شرایط پرواز مقاومت می کنند و در صورت رفع فشار سریع امکان تهویه را فراهم می کنند.

ویژگی ها و مزایای اصلی پرده دودبند

از ورود دود یا شعله های آتش به محفظه هوا جلوگیری می کند

فشارهای دیفرانسیل مورد انتظار را تحمل می کند

مانع از فشار سریع می شود

با روکش کوپلیمر آکریلیک مقاوم در برابر تولید شعله می شود

پرده دودبند موانعی هستند که به عنوان بخشی از سیستم های مدیریت دود در یک ساختمان قرار دارند تا بتوانند حرکت دود را در ساختمان به سمت نقاط استخراج هدایت کنند.

مدیریت دود یک کار پر از چالش است. آمارها نشان می دهد که به علت هرج و مرج ناشی از دود ناشی از آتش ، نسبت به خود آتش سوزی ، مقادیر بالاتری از علیت اتفاق می افتد.

پرده های دود راه حل های آتش فعال هستند که از طریق کانال سازی یا فشار دادن دود به سمت نقاط استخراج دود شاغل در یک ساختمان ، از حرکت دود و گرما از ناحیه دود به دیگری جلوگیری می کنند. این موانع ساخته شده برای ایجاد جداسازی منطقه در ساختمان های پیچیده معماری هستند ، بنابراین برای جلوگیری از گسترش آتش در یک سازه کار می کنند.

پرده های دودی (پرده های دود اتوماتیک کنت که بخشی از سقف را مستقر می کنند) ، برای جلوگیری از انتشار دود گرم و گازها در خارج از منطقه دود.

هنگامی که گرم است و در امتداد مناطق ایجاد هرج و مرج ، دود تمایل به حرکت به سمت بالا دارد.

پرده دودبند بلوکی را برای حرکت دود در لایه های بالایی از یک منطقه به منطقه دیگر ایجاد می کنند و از این طریق دود را مجبور می کنند تا به سمت سیستم های تهویه دود مستقر در ساختمان حرکت کند. دود تمایل به حرکت به سمت بالا دارد وقتی که گرم شود و در امتداد مناطق ایجاد هرج و مرج شود ، بنابراین کنت دود و آتش پرده ها منابع اختصاصی برای تولید پرده های دود اتوماتیک با فناوری پیشرفته را آزمایش کرده اند تا بر اساس استانداردهای کیفیتی، آزمایش شده و دارای مجوز ایجاد دود ، جلوگیری از حرکت دود و گازهای گرم و فراهم کردن وسیله فرار.

امروز ، اطمینان از اموال ، مشاغل ، کارمندان و ساکنان شما در صورت وقوع آتش سوزی کاملاً محافظت می شود. یک راه برای اطمینان از این رعایت ، نصب پرده های آتش و دود است.

سیستم های مانع دود یک عنصر مهم سیستم های تهویه اگزوز دود و حرارت هستند. چنین سیستم هایی با از بین بردن دود و گرما و بهبود شرایط برای فرار ایمنی ، لایه ای بدون دود در بالای زمین ایجاد می کنند. این امر باعث می شود تخلیه ایمن مردم از ساختمان ها صورت بگیرد ، در عین حال با جلوگیری از ورود دود ، آتش سوزی را کاهش می دهد ، این امر باعث ایجاد کاهش دما و در نهایت تاخیر در گسترش آتش می شود.

پرده های دود ساخته شده از چه مواردی هستند؟

به طور سنتی ، پارچه های ضد حریق پارچه های شیشه ای E و فایبرگلاس هستند. این بدان معنی است که پارچه پایه آن ها اساساً رشته های فیبر شیشه ای است - که با گذشت زمان تجزیه نمی شوند ، کوچک نمی شوند ، کشش دارند ، محو می شوند و از همه مهم تر ، آن ها نمی سوزند. این الیاف ریز همچنین می توانند به صورت نخ پیچیده شوند و سپس در الگوهای مختلف بافته شوند تا نقاط قوت و پایداری زیادی به دست آید. این امر باعث می شود تا پرده های دود به راحتی پنهان شوند.

یک پارچه فیبری شیشه ای اساسی می تواند درجه حرارت تا 600 درجه سانتی گراد را تحمل کند. با این وجود ، این پارچه ها همچنین می توانند با نخ فلزی بافته شوند تا استحکام ، دوام بیشتر و افزایش مقاومت دما به 1000 درجه سانتیگراد بیشتر شود.

علاوه بر این ، پوشش های پارچه ای دیگری را می توان به پرده های آتش و دود اضافه کرد. به عنوان مثال ، یک پوشش سیلیکون می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا مدت زمانی که یک پرده دود می تواند دمای اوج خود را تحمل کند ، افزایش یابد.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر