مقالات

برد ضد حریق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برد ضد حریق یا پنل ضد حریق معمولا به صورت پیش ساخته در بازار موجود است.ماده اصلی استفاده شده در پوشش های ضد حریق ورمیکولیت است اما در این برد ها علاوه بر ورمیکولیت از گچ و پشم سنگ و اکسید منیزیم و فیبرهای فشرده سیمانی و ... استفاده شده است و از سازه های فلزی و دیوار ها و ... در برابر آتش محافظت می کند. پوشش هایی که در انها از ورمیکولیت استفاده شده است به دلیل اینکه در هنگام آتش سوزی از خود گاز های مضرر آزاد نمی کنند برای محیط زیست خطر محسوب نمی شوند.

از انواع پوشش ضد حریق در هر سطحی می توان استفاده کرد بدون اینکه خواص ماده ای که این پوشش روی آن اجرا می شود تغییر کند. حتی امکان استفاده از این برد ها در سازه های قدیمی نیز وجود دارد.

این برد ها 4 ساعت در برابر حریق مقاومت می کنند و ضخامت آنها از 4 تا 45 میلیمتر متغیر است.برای استفاده از برد ضد حریق در ساختمان خود باید هزینه ای زیاد پرداخت کنید. این هزینه در برابر هزینه بعد از آتش سوزی بسیار ناچیز است پس توصیه می شود تا از این برد ها در ساختمان خود استفاده کنید.

 با استفاده از برد ضد حریق ،در هنگام آتش سوزی گسترش آتش به تعویق می افتد و خاموش کردن آتش و یا گریز از آتش بسیار آسان تر خواهد بود. همچنین با استفاده از مواد ضد حریق مانند رنگ ضدحریق می توان خسارت های مالی و جانی را در هنگام اتش سوزی کاهش دهید. و فرو پاشی سازه ها در اثر آتش سوزی را به تعویق بیاندازید.

اینکه یک عایق چقدر در برابر آتش مقاوم است بستگی به ضخامت برد دارد هرچه ضخامت برد ها بیشتر باشد در برابر آتش مقاوم تر هستند.

پوشش های ضد حریق سازه فلزی

1-بورد ضد حریق

2-رنگ منبسط شونده ضد حریق

3-مواد پاششی معدنی

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر