مقالات

روش اجرای رنگ ضد حریق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روکشهای مقاوم در برابر آتش اغلب برای محافظت از طیف گسترده ای از محصولات قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال در برابر آتش مورد نیاز هستند. این قدیمی ترین ، کارآمدترین و ساده ترین روش برای اعمال هر سطح بدون تغییر در خصوصیات ذاتی مواد است. علاوه بر این ، مرحله اولیه آتش سوزی همیشه با احتراق روی سطح رخ می دهد ، و از این رو ، تمرکز بر محافظت از سطح و روش اجرای رنگ ضد حریق مهم است. داشتن یک طبیعت ارگانیک از پوشش سطح معمولی ، به راحتی می سوزاند و دود سمی تولید می کند ، که ممکن است برای استفاده در مواردی که حفاظت از آتش یا جلوگیری از آتش سوزی لازم باشد ، مناسب نباشد. واکنش در برابر آتش و / یا مقاومت در برابر آتش با روش اجرای رنگ ضد حریق برای ارزیابی هر دو ماده قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال با استفاده از روکش های ضد حریق و مقاوم در برابر آتش یا ضد حریق در نظر گرفته شده است. درجه تاخیر در آتش به طور عمده به ضخامت پوشش ، لایه ها و کارایی فرمولاسیون بستگی دارد.

طبیعت ویرانگر آتش ویرانی ایجاد می کند که منجر به از بین رفتن زیاد جان و دارایی خواهد شد. همچنین می تواند باعث رنج و آسیب جدی انسانی شود. بنابراین ، توجه زیادی به تدوین روش های مؤثر محافظت از آتش سوزی به منظور جلوگیری از تلفات و کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی اقتصادی در حد قابل زیادی مورد توجه قرار گرفته است. امروزه ، به دلیل تغییرات سریع در ساختمان و پیشرفت در فن آوری معماری ، منجر به ساختار پیچیده تری شده است که با استفاده از اجزای سبک و قوی ، طیف گسترده ای از مواد به صورت آلی یا معدنی و مصنوعی یا طبیعی مورد استفاده در ساختمان به راحتی قابل اشتعال است یا در معرض دمای بالای آتش به راحتی می سوزد. از طرف دیگر ، مواد غیر قابل احتراق مانند فلزات (به جز آلومینیوم و منیزیم) و بتن باعث احتراق و حمایت از احتراق نخواهند شد و در صورت آتش سوزی ، بخارات قابل اشتعال را رها می کنند. با این حال ، مهم است که در نظر بگیرید که این مواد می توانند در مدت زمان مشخصی در برابر آتش مقاومت کنند. از این نظر ، استحکام و تغییر شکل این مواد در درجه حرارت بالا رو به زوال می رود. در نتیجه ، عناصر و مجموعه های سازه ای ممکن است در معرض شرایط آتش سوزی تغییر شکل داده و یا حتی سقوط کنند. زمان مجاز یا زمان اضافی در شرایط آتش سوزی تا حد زیادی به پیش بینی دمای آتش سوزی بستگی دارد ، که به نوع و میزان مواد قابل احتراق موجود و شرایط تهویه نیز بستگی دارد. اگرچه محافظت از مصالح در برابر آتش در اثر استفاده از روش اجرای رنگ ضد حریق برای مدت نامحدود غیرممکن است ، اما می تواند انتشار آتش را به تأخیر بیندازد ، در نتیجه زمان کافی برای اقدامات ایمنی را می دهد.

روکش داخلی که اغلب از آن به عنوان رنگ ضد حریق یاد می شود ، یکی از ساده ترین و کارآمدترین راه ها برای محافظت از عناصر تحمل بار ساختمان ها در برابر آتش است. پوشش نفوذی از طریق عایق بندی عناصر سازه ای (ستون ها ، تیرها ، کف و سقف ها) که ساختمان را پشتیبانی می کنند ، تخریب در ساختار را به تأخیر می اندازد ، بنابراین به دستیابی به سطوح مقاومت در برابر آتش مشخص شده از نظر زمان کمک می کند. با بالاترین اولویت حفاظت از آتش سوزی منفعل ، جلوگیری از فروریختن ساختمان ، زمان گذر از تخلیه ایمن افراد از آن ، و ایمن سازی آن برای تیم های خدمات اضطراری و امداد و نجات ، برآورده می شود.

پوشش داخلی روشی بطور فزاینده ای است که برای محافظت از آتش سوزی منفعل در برابر سازه های باربری ، به ویژه فولاد سازه ، استفاده می شود که در طراحی معماری مدرن هر دو ساختمان های صنعتی و تجاری ، رواج بیشتری پیدا می کند. به عنوان وسیله ای برای حفاظت از آتش ، چندین مزیت را ارائه می دهد:

این خصوصیات ذاتی مواد را تغییر نمی دهد ، مثلاً خصوصیات مکانیکی.

به راحتی پردازش می شود ، و انواع مختلفی از رنگ درخشان را می توان در انواع مختلف مواد مانند فولاد ، چوب ، عناصر کامپوزیت و بتن استفاده کرد.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر