مقالات

رنگ ضد حریق چوب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همیشه در مورد مهار آتش سوزی با استفاده از روکش مقاوم در برابر آتش یا مقاومت در برابر آتش ، تصور غلط وجود دارد روکش های ضد حریق عمدتاً برای واکنش در برابر آتش در جهت مهار کردن احتراق مواد قابل اشتعال (چوب ، کف ، پارچه های نساجی ، کابل های برقی و کامپوزیت های تقویت شده با الیاف) درگیر می شوند در حالی که روکش مقاوم در برابر آتش یا ضد آتش برای مقاومت در برابر آتش برای محافظت از مواد غیر قابل اشتعال پارامترهای مختلف تست مانند شاخص اکسیژن (OI) ، سرعت پخش شعله ، زمان احتراق ، شدت گرما ، تولید دود و انتشار گازهای سمی برای ارزیابی مواد قابل اشتعال در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر عایق حرارتی ، یکپارچگی و ظرفیت تحمل بار برای مقاومت در برابر آتش مواد غیر اشتعال مهم است. بسته به نوع مواد و کاربرد مورد نظر ، خصوصیات عملکرد آتش سوزی مصالح ساختمانی با استفاده از روش های مختلف مورد آزمایش قرار می گیرند. استانداردهای آزمون مربوطه برای هر دو پوشش متفاوت است که به منطقه کشورها نیز بستگی دارد.

رنگهای درخشان چگونه کار می کنند؟

یک پوشش واکنشی است که در اثر قرار گرفتن در معرض گرما متورم می شود ، بنابراین در حجم افزایش می یابد و تراکم کاهش می یابد. به طور خاص ، یک رنگ نفوذی پوششی است که در اثر گرما به صورت کنترل شده تا چند برابر ضخامت اصلی خود واکنش نشان می دهد و یک ذغال کربن دار ایجاد می کند که توسط تعداد زیادی حباب کوچک تشکیل شده و به عنوان یک لایه عایق برای محافظت از بستر عمل می کند.

دامنه محصولات نفوذی جلوگیری از فروریختن سازه ساختمان است که در صورت رسیدن عناصر فولادی تحمل کننده بار به شرایط بحرانی ، می تواند رخ دهد.

از نظر چوب و استفاده از رنگ ضد حریق چوب ، حالت بحرانی پس از سوختن به قسمت باقیمانده عنصر باربری الوار مرتبط است.

کاربرد رنگ های محکم برای چوب

استفاده از رنگ ضد حریق چوب بسیار آسان است. می توانید رنگ را با استفاده از برس یا دستگاه اسپری بزنید. مهم است که قبل از استفاده از لایه دوم یا سوم به زمان خشک شدن رعایت شود تا اطمینان حاصل شود که رنگ از چوب محافظت می کند.

قبل از خرید هرگونه رنگ ضد حریق چوب ، باید اطمینان حاصل کنید که مشخصات کاملی از لیست تمام الوارهای ساختاری که باید محافظت شوند انجام شده است .

پوشش های مقاوم در برابر آتش برای چوب و الوار

چوب بسیار اشتعال پذیر هستند و به همین دلیل اطمینان حاصل می کنیم که منبع گسترده ای از الوارها و رنگ ها و پوشش های مقاوم در برابر آتش چوب را برای استفاده روی چوب و الوار تهیه کنیم. خطر آتش سوزی عاملی عظیم در مورد سلامتی و ایمنی است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن محافظت می کنید. این پوشش های نفوذی خارق العاده سطوح چوبی را با یک لایه محافظ فراهم می کند که سطح را از گرما و اکسیژن عایق بندی می کند که در نتیجه به کنترل گسترش شعله های آتش و همچنین ایجاد ثبات ساختاری در ساختمان کمک می کند. این رنگ ها و پوشش ها برای استفاده داخلی در سازه های چوبی مناسب هستند.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر