مقالات

اجرای پوشش ضدحریق سازه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای پوشش ضدحریق سازه

آتش سوزی و حریق یکی از جدی ترین ریسک ها مخصوصا برای ساختمان های بلند است این خطر برای اعضای سازه های فلزی بیشتر و می توان گفت دو برابر است.اجرای پوشش ضد حریق سازه یکی از اقدامات مهم است زیرا اگر پوشش ضد حریق در ساختمان ها استفاده شود آتش به ماده اصلینمی رسد و از خسارت های مالی و جانی جلوگیری می کند.

اجرای پوشش ضد حریق سازه میتواند در انواع متفاوتی به کار رفته شود مثلا انواع مختلف پوشش ضد حریق شامل رنگ ضد حریق بر پایه ی آب و یا پوشش ضد حریق بر پایه ی معدنی باشد.

پوشش ضد حریق می تواند در محیط های خارجی و داخلی ساختمان استفاده شود.امروزه نسبت به  سال های دور بیشتر از پوشش ضد حریق استفاده می شود زیرا  ساختمان های درون شهری گسترش یافته است و باید از زیان ها و خسارت های مالی و جانی پیشگیری کرد.

ضخامت و سایز های پوشش های ضدحریق بسیار مهم است و باید دارای کیفیت بالایی باشد و برای حفاظت از انواع دیواره های بتنی و فلزی و فولادی طراحی شده است.پوشش ضد حریق برروی ساختمان و اعضای سازه باعث جلوگیری  از افزایش دما نیز می شود.پوشش ضد حریق زمان کافی برای فرار و رهایی از آتش و حریق و همچنین ارائه خدمات آتش نشانی را نیز فراهم می کند.

یکی از الزامات هنگام ساخت ساختمان ها از نظر طراحان و کارشناسان وجود پوشش های ضد حریق است و اجرای پوشش ضد حریق یکی از مهم ترین و کاربردی ترین روش های محافظت در رشته مهندسی است. در این روش بیشتر تیرها و ستون ها توسط پوشش های ضد حریق پوشش داده می شوند و تمام اعضای سازه را عایق سازی می کنند.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر