مقالات

مزایای رنگ ضد حریق|پوشش ضد حریق|رنگ ضد حریق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایای رنگ ضد حریق پوشش ضد حریق و یا پوشش محافظت کننده از اعضای سازه یک ساختمان محافظت می کند تا آسیب کمتری به متریال برسد و از آتش گیری نیز جلوگیری می کند.پوشش های ضد حریق از کانی های سبک،الیاف و مواد افزودنی تشکیل شده است و انتقال حرارت و گرما را به متریال های ساختمان کاهش می دهد.به دلیل مزایای رنگ ضد حریق از آن در بیشترساختمان ها استفاده شده است. رنگ ضدحريق ، پوشش كند كننده حريق ،بر روي كليه سطوح فلزي ، چوبي ، كابل ها و می باشد.

رنگ های ضد حریق انواع مختلفی دارد که برخی از این رنگ ها شامل،رنگ های پف کننده پایه حلالی می باشد که این رنگ ها پوششی پایه حلالی حجیم است که در داخل و خارج ساختمان از آن برای محافظت به کار می رود.در این رنگ ها نیز از حلال برای رقیق سازی استفاده می شود و بیشتر در محیط های باز و مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.رنگ های پف کننده پایه آبی و پوشش های ضد حریق بر پایه سیمان(ورمیکیولات) نیز از انواع دیگر رنگ های ضد حریق می باشد.

مزایای رنگ ‌ضدحریق 

 فضای‌کمی اشغال  می کند

سرعت و سهولت آن در اجرا

سبک بودن

سهولت در ترمیم

ایمنی و بهداشت

از نظر اقتصادی به صرفه

رنگ ضد حریق نسبت به پوشش ضد حریق فضای کمتری را اشغال می کند و از نظر وزنی نیز بسیار سبک تر از پوشش ضد حریق بر پایه معدنی می باشد.یکی از دیگر خصوصیت هایی که توجه عموم را به خود جلب کرده است این است که علاوه بر مزایای و خصوصیات زیاد آن از نظر قیمت مقرون به صرفه می باشد.

رنگ ضد حریق نیز خاصیت ترمیم دارد و نقاطی از سطح پوشش رنگ ضد حریق منبسط شونده اگر آسیب دیده باشد به وسیله رنگ ضد حریق منبسط شونده به سهولت ترمیم می شود.

 

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر