مقالات

اسپری ضد حریق فایر استاپ|فایر استاپ|ضد حریق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اسپری ضد حریق فایر استاپ معمولاً ماده پاششی گازی ، پودری یا آبی است که اغلب در قسمت زیرین عرشه در ساختمان های چند طبقه مشاهده می کنید. ممکن است ضد آتش را که بر روی تیرهای فولادی و ستون های پشتیبانی سازه پاشیده شده است ، مشاهده کنید. این رنگ معمولاً مایل به خاکستری است و دارای بافتی خشن است. انواع دیگر اسپری ضد حریق فایر استاپ می تواند سفید باشد و کرکی به نظر برسد. فن آوری های جدید اخیراً ضد حریق پاششی به شکل رنگ نفوذی تولید کرده اند که با گرم شدن منبسط می شوند. این نوع عایق های نسوز با عایق بندی آن ها در برابر آتش دمای بالا از سازه های فلزی محافظت می کند ، بنابراین از تاب خوردن فولاد جلوگیری می کند و شکل و مقاومت آن حفظ می شود.

تقریباً همه ساختمان ها دارای مونتاژهای دارای درجه حرارت آتش و دیوار هستند. این درجه بندی آتش بین 1 ، 2 ، 3 تا 4 ساعت است. این به معنای ساده این است که اگر قرار باشد از یک طرف دیوار یا کف آتش سوزی شروع شود ، آتش سوزی از طریق دیوار یا مونتاژ کف زمان لازم دارد. ساختمان های مختلف بسته به نوع استفاده از آتش دارای درجه بندی متفاوت هستند.

ممکن است یک دیوار یا کف با درجه مقاومت در برابر آتش ساخته شده باشد اما وقتی دهانه ای برای مجرا ، کابل یا سایر عناصر سرویس ایجاد می شود ، درجه اصلی مقاومت در برابر آتش به خطر می افتد. یک دهانه مناسب با برخورد با آتش ، مانع را در مقاومت در برابر عبور آتش بازیابی می کند.

اقدامات محافظت در برابر آتش فعال با اسپری ضد حریق فایر استاپ ، اقداماتی هستند كه برای كاهش آتش و دود مستقیماً عمل جسمی می كنند. اجزای فعال شامل سیستم های آب پاش ، سیستم های کنترل دود و اسپری ضد حریق فایر استاپ و دستگاه های ردیابی فعال کننده سیستم ها هستند. این ها اجزایی مانند درب های دارای درجه حرارت ، دیوارها و کف ها تهویه هستند که با هم کار می کنند تا حریق را مهار کرده و از گسترش آن به خارج از نقطه مبدا جلوگیری کنند.

logooo

frame1

تدبیر پوشش فرانو (سهامی خاص)

با مشارکت تعدادی از مدیران شرکت ساختمانی تدبیر‌سازه، پس از حدود 25 سال کار و فعالیت در پروژه‌های عمرانی و ساخت‌و‌ساز شهری، با هدف ارائه خدمات مهندسی و اجرایی و تامین مواد و ملزومات پوشش‌های مقاوم در برابر حریق روی سازه‎های فلزی مجتمع‌های شهری، در سال 94 تاسیس گردید.

دفتر مرکزی

تهران، پاسداران، نبش نیستان ششم، برج سفید، طبقه هشم، واحد 806

02126653356 - 02126653488

 + اطلاعات بیشتر